Anasayfa / Güncel / Alfa İnsan Olmak (M.L.M)

Alfa İnsan Olmak (M.L.M)

hizmetkar-liderler-1

Networker’ların başlıca yaptığı hatalardan bir tanesi de; bu işi herkes yapabilir düşüncesiyle hareket etmeleridir.En büyük sorun adaya daha işi tam anlamıyla anlatmadan, eğitimlerini aldırmadan aşırı kaygı yaşamasıdır. Kaygı olmazsa istek olmaz, kaygı olmazsa oluşan istekler performansa dönüşemez. Anlatmak istediğim kaygı seviyesi burada ne çok yukarıda olmalı  ne de çok aşağıda olmalıdır. Aşırı kaygılı olan insanlar duygusal ve zihinsel boşluğun yarattığı anlık panikle, karşılarındaki adayı korkuturlar.Bu durumda Networ Marketing endüstrisinde yapılan yanlış hareketler, başarı odaklı insanların işi kaybetmesini sebep olabilir. Adayınıza karşı dürüst olun. Bu iş %100 dürüstlük isteyen bir iştir. Adayınıza bu işi herkes yapamaz diyebilmelisiniz.

   Dünya’da kontrolü elinde tutanlar sadece Alfa liderlerdir ve değiştirilemez bir yasayı uygularlar. Arkadaş listesinde veya yakın çevresinde bu işi yapanların olduğunu veya yapabilecek insanlara ulaşılabilir olduğunu söyleyebilirsiniz.İnsanları üç grupta inceleyebiliriz. Alfa ,Kırık Alfa ve Betalar. Beta olan insanlar çevresinin etkisinde kalır, kaybetme korkularına yenik düşerler.Çevresindeki insanların duygusal kararlarını benimseyerek yaşarlar.Onlar için kaybetmek vaz geçilmezdir.Beta’lar isyancı tavır sergiler, hep şikayetçi olmaya ve yönetilerek yaşamaya alışmıştır. Beta olmaları onlara çocuklukları,eğitim hayatı ve iş hayatı boyunca aşılanır.

Fırsat/kazanç sunduğunuz insanlardan eğer “Hayır” duyuyorsanız umursamamayı öğrenmeniz gerekecek.Kendinizi başarıya odakladıkça kazanmaya başlayacaksınız.Çevrenizde Beta olanlardan uzak durun ve Alfa’larla yakınlaşmaya başlayın. Beta’lar kolayı seçerler.Onlar hayatlarında yaşamış olduklarından yakınırken ve şikayetçi olurken Alfa’lar zoru başararak kazanmaya devam ederler.

Hayatta değiştirilemez yasalar var ve bu yasalar Alfa liderler için olduğu kadar Beta’lar içinde geçerlidir. Örnek verecek olursak ”Çekim Yasası”.  Çekim yasası asla değiştirilemez. Eğer siz bir Alfa erkeği/dişisi iseniz Çekim yasasını kullana biliyorsunuzdur. Eğer siz Alfa iseniz  şuan  insanlara değer sunuyorsunuz dur. Eğer Alfa iseniz işinizi tatile çevirecek potansiyele sahipsinizdir,pasif geliriniz olabilir, çok fazla çaba göstermenize ihtiyaç yoktur.Siz birAlfa iseniz sizin için çalışan kişiler mutlaka vardır ve olmaya da devam edecektir.

Başarı sizinle olsun.

imza-Tugayuzumcu

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Network Marketing Dolandırıcılığı

 Network Marketing Endüstrisi  bir gün de anlatılıp, karşı taraftan bir günde anlaması beklenilecek bir iş değildir ! Davet eden ,davet...

Kapat