Anasayfa / Dijital Pazarlama / Blog Kullanımı ve Markalara Etkisi

Blog Kullanımı ve Markalara Etkisi

Blog

Bireysel veya kurumsal olun sabit bir e-ticaret sitenizin varlığı, kendi kendine ziyareçi çekeceği anlamına gelmez. Sosyal ağ’da etkinliklerinizi yaparken kullanacak olduğunuz medya araçları her ne kadar etikili olsa da müşterilerinizle sürekli olarak iletişim halinde olabilmelisiniz. İşte bu nokta da blog devreye giriyor. Marka şirketler ürünlerini e-ticaret sitesinde sergilerken bir taraftan da blog yardımıyla detaylı anlatımlar ve deneyimlerle müşterileriyle iletişim halinde oluyor. Müşteriler google’da arama yaparken genelde blog siteleri ziyaret ediyor ve alacağı ürünün detaylı incelemesini yaparak karar veriyor ve kaynak siteye bağlantılar yardımıyla yönlendiriliyorlar.

Amerika’da yapılan araştırmaya göre internet kullanıcılarının %70’i blog okurken, tüketicilerin %61’i ise  blog sitelerinden araştırarak satın alım gerçekleştiriyor.Tüketiciler artık markaları marka olduğu için tercih etmek yerine ,içeriklerini bilerek tercih ediyorlar.

B2B Pazarlama uzmanları, içerik pazarlamanın bloglar sayesinde daha etkili olduğunu kanıtlamış durumda.

Responsive Devrimi

Blog-before-after

Responsive tasarım olmayan blog siteleri sınıfta kalabilir. Eğer siteniz mobil uyumlu ve kolay gezinilebilir değilse kullanıcaların tercih sebebi olmaktan çıkıyorsunuz.İnternet kullanıcıları artık  zamanlarını mobil telefon ve tablet kullanarak geçirdiği için, Bilgisayarlar  bazen gece lambası olarak bazende masaüstünü süsleyen biblo konumunda kalıyorlar.

Yüksek yatırım bütçeniz yoksa ve reklamlara daha az para harcamak istiyorsanız Blog günümüz ve gelecek açısından en etkili çözüm.

 

Sizin başarınıza…

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
E-Posta Pazarlama (E-Mail Marketing) Nasıl Yapılır?

E-Tiaret şirketlerine baktığımızda e-posta pazarlama yıllardır kullanılan en etkili pazarlama yöntemidir.Türkiye'de internet kullanıcı sayısı 37 milyon seviyesinde ve  12 milyon...

Kapat