Anasayfa / Kişisel Gelişim / Egonuza Teslim Olmayın

Egonuza Teslim Olmayın

ego  Hayatımızın her alanında ,her saniyesinde yüz yüze geldiğimiz ve bazen onunla savaş versekte çoğu zaman yenik düştüğümüz egodan bahsedeceğim.Çalışacağınız kişilere bunun bilgisini öncesinden vermeli ve onlarla birlikte bilinçli adımlar atmanız gerekecek.

  Arkadaşın sana yakın ama düşmanın olan ego sana daha yakındır.Ego en kötü öz güven hilebazıdır. Yaşantımızda egodan daha kötüsünü hayal bile edemeyiz.Çünkü ego size asla görünmez ve en büyük düzmecede yerini alır.En büyük sorun da bakacağınız en son yerde saklanıyor olmasıdır.Yani kendi içinizdedir.Düşünceleriniz sanki kendi düşüncelerinizmiş gibi gösterir,gerçek duygularınızmış gibi hissettirir ve sizde o olduğunuzu sanırsınız.

   Egolarını koruma ihtiyacı duyan insanlar sınır tanımazlar.Ego sınırlı alanını korumak için her şeyi yapar ve insanlar mahkum olduklarını bilmezler. Onları mahkum edenin ego olduğunu bilmediği gibi aradaki farkı da asla anlamazlar.Başta bunun aklın ötesinde bir şey olduğunu kabullenmek zordur.Çünkü bu kişinin ötesinde daha değerlidir ve gerçeği yorumlamada kapasitesi daha fazladır.Ego kötü yapının kendisidir,zeki olduğunu kimse anlamaz ve suçu başkasına atmayı seçer.Hayali düşmanlar yaratmada ego ustadır.Bu ustalığını her zaman kullanır.Aslında bu durum ego için bir tehdit olsa da yaradılışında vardır. Kafanızdaki ses size ne söylerse söylesin aslında dış düşman diye bir şey yoktur.Düşman algısı bize düşman olarak yansıyan egonun yansımasıdır. Eğer bu açıdan bakarsak yarattığımız düşmanı kendimiz yarattığımızı görürüz.

  Unutmayın ! En büyük düşman ;  algınız, cehaletiniz ve  kendi egonuzdur.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Negatif insanlardan uzak dur

İşinizi inşa ederken yapmanız gereken en önemli konulardan bir tanesi ; "Negatif insanlardan uzak dur" Negatif insanların odaklandığı sadece ve...

Kapat