Anasayfa / Dijital Pazarlama / Facebook B2B Pazarlama İçin Geç Kalınmamalı

Facebook B2B Pazarlama İçin Geç Kalınmamalı

images (30)Facebook Business-to-Business (B2B) pazarlaması yeni değil, ancak kullanımı işletmeler arasında daha yeni yeni yaygın hale gelmeye başladı. Facebook hızı nedeniyle kullanıcılara daha çabuk ulaşıyor ve sırf bu sebeple sosyal medyada en güçlü platform haline gelmeyi başarıyor.İşletmelerin bu platformda doğru zamanda doğru hareket yaparak hedefe ulaşmasını mümkün kılıyor.

Michael Stelzner, Sosyal Medya Examiner kurucusu, “2015 Sosyal Medya Pazarlama Sanayi Raporu”nu geçen yıl yayınladı. Bu düzenlenen anket, sosyal medya aracılığıyla pazarlama yapan birçok farklı ölçekli şirketler arasında yaklaşık 3,700 pazarlamacının olduğunu analiz etti. Sosyal medya pazarlamanın düşünce liderleri B2B arenada,2015 yılı içerisinde en çok iki platformun kullandıldığı bildirildi ;

LinkedIn %41

Facebook %30

facebook-promoted-page-like

Birçok işletmenin kendi işi için kullandığı Facebook’da en çok dikkat ettiği iki temel unsur var.

1. Reklam istihbarat

1,55 Milyon kullanıcısı olan Facebook’da İstediği hedef kitleye özelleştirilmiş mesaj oluşturula biliyor.İki taraflı güçlü analitik düşünce ile değerlendirilerek akıllı kararlar alınması sayesinde gün geçtikçe daha fazla müşteriye ulaşım imkanı sağlanıyor.

2. Marka ve itibar yönetimi

Reklam konusunda Facebook tarafından yayınlanan ipuçları, etkinlik arttırma,stratejik analizler,kampanya oluşturma, promosyonlar sayesinde takipçilerin ve hayranlarınızın gözünde fazlasıyla ilgi odağı olmak için yürütülen çalışmalar yapılıyor.

Her ne kadar Mega firmaların projeleri bu platformda sunulsa da yeni veya daha iyi konumlara gelebilecek işletmelerin eksikliği görülmektedir. 2016 yılının değerlendirilmesi gerektiğini ve diğer sosyal medya platformlarına göre Facebook’un atılım yaptığını bilmemiz gerekiyor.

Önümüzdeki 5 senelik ön görü ; Facebook’un yatırım için seçilmesi gerektiği ve piyasaya önemli katkılarda bulunacağıdır.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Medya Kullanımı ve Stratejik Analizler

Sosyal mecraların dinamiği  gün geçtikçe değişiyor ve sosyal medyayı kullananların  buna ayak uydurmaları gerekiyor. Kullanıcıların beklentileri ve istekleri zaman içinde...

Kapat