Anasayfa / Bilişim Teknolojileri / Grafen Teknolojisi Nedir?

Grafen Teknolojisi Nedir?

Grafen

Grafen teknolojisi çok yakın bir zamanda hayata geçiriliyor. Şuanda kullanmış olduğumuz akıllı telefonlar,bilgisayarlar,arabalar Grafen teknolojisiyle tarih olacak. Silah ve güvenlik sanayisinde kullanıbilecek teknoloji avuç içine kadar düşüyor.

Grafen teknolojisi nedir?

Dünyada devrim niteliğinde olan Grafen çelikten 300 kat daha sağlam ve esnek bir madde. Grafen sayesinde elektronik eşyalar daha hızlı şarj olabilecek, bükülebilir Telefonlar ve elektronik kağıtlar bu teknoloji sayesinde hayatımıza girecek.

images (4)

Yeni teknoloji olan Grafenin yapısında karbon atomlar bulunuyor.Karbon atomların bal peteği şeklinde dizilimiyle elde edilen aerojel  eğilip bükülebilen yapısı sayesinde kendinden 40bin kat ağırlığı taşıyabiliyor ve kendi hacminin %5’ine kadar da sıkışabiliyor.

Şarj Derdine Son

Tarihe karışacak olan günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar tarih olurken, şarj problemi ortadan kalkıyor.Grafen teknolojisi ile yakın gelecekte kullanacağımız telefonlar anlık olarak hızlı bir şekilde şarj olabilecek.

Giyilebilir Teknoloji

Günümüzde kullandığımız bir çok giyilebilir ürünlere yenileri eklenecek gibi gözüküyor. Saatler,Kameralar,beyaz eşyalar ve  çoğu ürün içerisinde Grafen teknolojisi kullanılabilecek.

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Medya’da Pazarlama ve Halkla İlişkiler

Halkla ilişkilerde en fazla karıştırılan uzmanlık pazarlamadır. Aslında bu makul bir durumdur çünkü pazarlama karmasının bir parçası olan halkla ilişkiler...

Kapat