Anasayfa / Güncel / İnternet’ten Nasıl Para Kazanılır(WordPress)

İnternet’ten Nasıl Para Kazanılır(WordPress)

Gelişen Teknoloji sayesinde bir çok uygulamaya anlık olarak ulaşabiliyoruz ve bunu yaparken daha fazla ziyaretçi çekmeye yeni takipçiler kazanmaya çalışıyoruz. Zamanımızdan,kendimizden veriyoruz ve sonunda bir gelir kazanma fikrimiz ortaya çıkıyor. Gelir kazanma kısmına girdiğiniz anda insanların çoğu geri çekiliyor ve hak ettiğiniz her neyse onu vermekte çekimser davranıyorlar. İnsanın doğası gereği ne kadar kovalarsanız kaçıyor, ne kadar kaçarsanız o kadar kovalanıyorsunuz. Tabi bırakıp gitmeyenlerde olmuyor değil!

İnsanların aklına şu soru geliyor :

İnternet’ten nasıl para kazanılır?

Bu sorunun yanıtını arayan ve konuya bireysel olarak bakan fazlasıyla insan var. Nasıl ki gerçek dünyamızda yasalar varsa İnternet’in de kendine özgü yasaları var. Hangi ortamda olursanız olun, ister bilgi satın ,ister bir ürün satın, karşınızdaki alıcıyla güven bağı olması gerekiyor. Gelir elde etmek isteyen bireysel İnternet kullanıcılarının genelde yaptığı şey : “paketi olmayan bir çikleti satmaya çalışmak” oluyor. Alıcı bunu anladığı anda geri çekiliyor. O zaman çikleti paketleme ihtiyacı doğuyor. Paketleme yapmak için ise seri üretim gerekiyor. Seri üretim için ise sağlam bir fabrika kurmak kaçınılmaz oluyor. Yani İnternet ortamında  “ben simit arabamı aldım, simidimi satarım” tarzı fikirler size pek fazla bir şey kazandırmıyor.

İnternetten para kazanmak için ne yapmak lazım ?

Marka olmak lazım.

Bir İnternet siteniz olduğunu var sayıyorum. Çünkü öyle bir zaman ki ; Bu gün eğer bir İnternet siteniz yoksa ve google’da aratıldığınız da isminize ait bir web siteniz (www.isminizsoyisminiz .com) gibi gözükmüyorsa, ciddiyetsizlik başlıyor. Bir Web siteniz yoksa okumayı bırakabilirsiniz diyemiyorum.Çünkü İnternet ortamında  içerik pazarlamanın amacı da burada başlıyor. Faydalanmayacak kişi ziyaret edip bakmakla yetinirken, okuyup faydayı almak isteyen kişiye davetiye çıkartıyor. İnternet yasaları bunu bağımsız olarak yapıyor. Bunu göz önünde bulundurarak bir web sitenizin olduğunu  veya kendinize ait bir web sitesi açma konusunda girişimci olduğunuzu var sayıyor ve yazıma devam ediyorum.

 

dijitalpazarlama

Reklam ve Medyacılık

İnternet’ten gelir elde etmek  için içerik ürete bilmelisiniz. İçerikleriniz fayda sağlamalı ve kaynak oluştura bilmelisiniz. Bunu yapabilmek için bireysellikten çıkabilmeniz ve şirket gibi davranmanız gerekiyor.Yayıncılarla irtibatta da olmanız gerekiyor. Sosyal medyayı takip etmeniz ve sürekli ziyaretçileriniz olması gerekiyor. Alexa.com gibi sitelerde page rank’ı yükseltmek için çabalamanız gerekiyor. Gerekiyor da gerekiyor…

Birde unutmadan fazlasıyla zaman ve para harcamanız gerekiyor.

Ünlü magazin sitesi yapmaya çalışmak, Video veya film sitesi yapmak,yemek sitesi yapmak ve sonuç itibariyle reklam alıp para kazanmak sözde kolay geliyor. İşin içine girdiğinizde kaybettiğiniz zaman ,harcadığınız paradan ağır basıyor. Pardon ama ikisi de aslında ağır basıyor.

Peki ne yapacağız?

Öncelikle karşınızdakine soru sormak yerine ,kendinize soru sormayı öğrenmelisiniz. Kazanmak istiyorsanız aklınıza gelen bütün soruları kendinize sorun ve genelde kendi özelinizi kimseye açıklamaya kalkmayın. Bu 1. Kuraldı. Aslında daha çok kural var.

Kaybetmek için neler yaptığınızı fark ederseniz, kazanmak için neler yapmanız gerektiğine odaklanabilirsiniz.

Tugay Üzümcü

Anlamlı sözümüzü de bu sayede yazmış olduk.

Paylaşmak Kazandırıyor

Genelde deneyimlerimizin sonucu ne olursa olsun , kazanmak istediğinizi kazanamasanız da deneyimin verdiği sonuçtan bir anlam çıkıyor ve ortaya yeni fikirler doğabiliyor. Bu deneyimleri paylaşmanız size bir şey kaybettirmeyecektir. Hatta insanların acılarını paylaşarak bile neler kazandığını ,geçmişe baktığımızda fark edebiliriz.

  • Paylaşın ve paylaşmaktan çekinmeyin.
  • Her şeye ticaret gözüyle bakmayın.
  • Teklif alan kişi siz olun.

Faydayı ortaya sunabilmek ve karşınızdakine faydayı anlatabilmeniz sizi bir adım yukarıya taşıyacaktır.

wordpress-custom

Web sitesi kurmak için ihtiyaçlarınız;

  •  Seo(search engine optimization) bilgisi
  • Domain ve hızlı bir Hosting(barındırma) hizmeti
  • Görsel tasarım ve sitenizin Mobil uyumlu olması
  • Yararlı WordPress eklentiler(WordPress plugins)
  • Rahatsız etmeyen Reklam yönetimi

Not: Kariyeriniz için ücretsiz dağıtılan web sitesi hizmetlerinden uzak durmanızı ve İnternet ortamında Administrator(Yönetici) olmadığınız hiç bir adresten barındırma hizmeti almamanızı tavsiye ederim.

Başlangıç seviyesinden, en yüksek seviye Seo araçlarına, WordPress’in düzgün ve  en verimli şekilde kullanılması için anlatacağımız konular ve bu konular sayesinde,aktif olarak İnternet üzerinden sürekli gelir elde edebileceğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

Web sitem var niye kazanamıyorum?

Önce kendinizi öğrenmelisiniz ve insanların önünü açmalısınız. Sizi izleyenlerle tarifi olmayan bir bağlılık hissi oluşturmalı,aynı amaca yönelik mücadele eden, sıradan insanlardan farklı bir renkliliğe,derinliliğe,sosyal yeteneklere,iletişim ve ikna becerisine sahip olmalısınız. Varlıklar alemini büyük resmiyle görebilen,insanların çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün görebilen,insani değerlere duyarlı gönül ve ruh dünyanızda da derin ve adanmış bir kişi olabilmeniz gerekiyor.

Unutmayın ki hiç kimse oturduğu yerden para kazanmıyor.Sadece davulun sesi dışardan hoş geliyor.

Sizin başarınıza…

 

imza-Tugayuzumcu

 

 

 

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress İçin Güvenlik Önlemleri(Dosya İzinleri)

Her geçen gün Web sitesi artışı devam etmektedir. Günümüzde bireysel veya kurumsal olsun dünya da site kullanımında  Wordpress kullanıcısı %20...

Kapat