Anasayfa / Genel / Kazandırmayan Network Marketing

Kazandırmayan Network Marketing

Soruyu şu şekilde sormalıyız ;

Network Marketing neden kazandırmaz?

Her zaman olduğu gibi cehalet kaybettirir.

Birisi insanlara çıkıp Dünya düzdür diyerek kanıtlarınıda gösterse çoğu kişi gülerek dalga geçer. Gerçekten ya Dünya düzse ! Çoğu Bilim adamı diye ortaya çıkanlar yanılmış ve yanıltmak için programlandıysa! Yarın öbür gün çoğu insan yanıldığını anladığında kaybettikleri şeyin ne olduğunu bile fark edemezler. Cehalet öyle bir şey ki asla yanıldığını veya hatalı olduğunu kabul etmez.

Şimdi gelelim Network Marketing’e.

 

Bu gün bir çok firmayı hiçe sayarak diyorum ki ; Ben firmalardan daha güçlüyüm. Benimle hareket eden daha fazla para kazanır. Eğer insanlar tek bir Alfa’ya bağlı kalır ve onun izinden giderlerse tasarruf ederler. Yalnız bu herkesin aynı oranda para kazanacağı anlamına gelmez. Bu durumda aynı zamanda kazanacağı anlamınada gelmez. İşte Network Marketing’in kaybedenler listesinde olanların en büyük sorunu gerçek bir Alfa’ya bağlı kalmamak veya tek başına Alfa olamamaktan geçer. Şimdi ortalıkta Network Marketing için tonlarca kötü yazı varken bu işi gerçek anlamda yapmak ne kadar mümkündür?

Ön yargılı insanların fazlasıyla olması,

Herkesin kazanma gibi bir ihtiyacı olmaması,

Ne yapacağını bilmeden hareket etmesi,

İlgisiz insanlara giderek zaman kaybetmesi,

Yanlış kişilerle ,yanlış zamanda başlangıç yapması ,

İnançsız,kendine güveni olmayan, tek başına hareket edemeyen ve çevrenin düşüncesine göre hareket edenlerle sürekli iletişim kurması,

Bilgiyi doğru kaynaktan almaması,

Duymak istediğini duyması,

Görmek istediğini görmesi,

ve bu yukarıda saydığım herşeyin sadece İnsana hayiz olması Network Marketing’de kaybetmenin başlıca sebeplerindendir.

 

Network Marketing’e soğuk bakanların mutlaka hiç farkında olmadan Network yaptığını ve bunu yaparken belkide hiç bir kazancı olmadan yaptığını , hangi Network’e hizmet ettiğini bilmeden yaptığını söyleyebilirim.

Örnek verecek olursak ;

Facebook Kişilere Para Kazandırmayan b2b ve Network Marketing şirketidir. Fakat Facebook size göre bir Fotoğraf,Video paylaşma yeri olurken Reklam veren firmaları Network’üne dahil eden ve onlara para kazandıran bir şirkettir.

Facebook genelkullanıcılarına para kazandırmayan,kişilerin zamanını alan , şirketlerin belirli parasını alıp reklam vermesini sağlayan, bunun üzerinden para kazanan ve reklam verenlere müşteri kazandıran bir firma olmasıdır. Müşteri = Para ‘dır.

 

Şimdi gelelim

En Garanti Network Marketing Firması na!

Firma önemli değil! Kazandığımı bilmek ve kazanacağınızı bilmek beni her geçen gün rahatlatıyor. Kasılmıyorum! Gülmek için kendimi zorlamıyorum. Bilgiyi paylaşmaktan asla çekinmiyorum. Müşteri tavlamak için veya üye almak için sunumlara gidip kendimi paralamıyor, çabalamıyorum,her hangi bir ürüne ihtiyaç duymuyorum. Ben istediğim hizmeti satın alıyorum.Almak istediğimi alıyorum ve her şey bana bağlı olmakla beraber her ay yada her sene belirli bir ücret ödemekle zorunlu değilim.

Genelliklede iletişimi kuran ve kendimi tanıtan da benim.  Karşımdaki kişiyi tanımak için ona saçma sapan sorular sorup  basit pazarlama teknikleri uygulamıyorum.

 

Bu tekniklerin hepsi çöp oldu. Bunun için kazanamayanların yorumlarını,yazılarını, beş kuruşsuz Networker’ların rollerini izlemek yada onları gördükçe onların müşteri ,distiribitör çekme çabalarını gördükçe bu işten insanların soğuduğunu biliyorum.

Eğer bir Networker’san ve bu zamana kadar beş kuruş kazanamadıysan veya Networker olup para kazanmak istiyorsan ki ; Çoğu Networker’ın milyarder olma hayaliyle tutuşup 3 kuruşa talim edenlere nazaran önerilerim ve tekniklerim çok farklı işlemektedir. Öncelikle Şirketlere vereceğiniz o meblağları kendinize yatırım yapmanızdır.

 

Zamanla yükselebileceğinizi ve bu işi  sürekli yapabileceğinizi söylüyorum. Bu işi çok zahmetli yapan veya kolaylaştıranda bizleriz.

Network Marketing’de seçiminiz eğer benim gibiyse ” Bana Yetecek Kadar”  kazanayım diyorsanız. 1-2 Senede size yetecek kadar oranları sürekli almaya başlarsınız. Sizin ekibinize dahil olan kişi yapacak olduğu yatırımı duyduğunda içine oturmaz.

Network Marketing’de ufak yatırımlarla büyük meblağlar kazanmak mümkündür. Yakın zamanda bu konuyla ilgili yazacağım.

 

Sizin başarınıza.

 

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Serbest Karlılığı Artıracak 7 İpucu

Serbest iş, bugün dünyada en çok aranan işletmelerden biridir. Global İş Anketlerine göre 2012 yılında ankete katılan dünyanın 1.500 işyerindeki...

Kapat