Anasayfa / Güncel / Kişisel Web Sitenizin olması İçin 5 Neden

Kişisel Web Sitenizin olması İçin 5 Neden

WordPress

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ve Facebook ,Twitter,Yotube gibi sosyal platformların da yaygınlaşmasıyla kişilere ulaşımın kolaylaştığını farkındayız. Her platformun,her uygulamanın kendine özgü  belirli kullanıcı sayıları olması ve bu kullanıcıların belirli ölçeklerde ve sınırlandırılmış şekilde hareket ettiğini kabul etmemiz gerekiyor.

Gerçeklerle yüzleşmemiz gerekiyor!

Daha iyi bir şekilde anlaşılabilir olmak , Detaylı bir iletişim kurmak, Bilgiyi anında aktarabilmek ve sürekliliği koruyabilmemiz için kendimize ait  bir mekan olması gerekiyor. Bu Mekan İnternet ortamında sizin web sayfanızdır. Yaptığınız bir işi çok kolay bir şekilde anlatabilir, yaygınlaştırabilir ve iletişim ağı kurabilirsiniz.

 

Peki. Neden Bir Web sitesine ihtiyacınız var ? 

1. Güven Bağı Kurmak

İnternet’te güven oluşturmak sosyal platformlarda çok, çok zorlaşıyor. Sosyal ağ’da bulunan konumuzu  destekleyen bir Web siteniz yoksa ki ücretsiz olanlardan farkınızı ortaya koyamıyorsanız hiçsiniz. Burada anlatmak istediğim ; ”Diğerlerinden farklıyım” , ”Parasını vererek yapıyorum” ,” Ben Bireysel olsam bile Şirket gibi davranıyorum”, ” Ben buradayım ve sürekli bana 7/24 ulaşabilirsin” diyebilmeniz  karşı tarafa güven oluşturacaktır.  Yazmış olduğunuz yazılar karşısında aldığınız tepkiler hem kendinize güveninizi arttıracaktır hemde bulunduğunuz konumdan bir üst seviyeye atlarken kendinize olan güveninizi de arttırmış olursunuz.

 

2.Süreklilik Sağlamak

 

Yazmış olduğunuz yazılar, görseller veya notlarınız sürekli olarak ziyaretçileriniz tarafından incelenir ve incelendikçe daha farklı kişilerin incelemesi için google sizi desteklemeye başlar. Ziyaretçilerinizi sürekli çekmeye başlarsınız. Bu sizi ilgi odağı haline getirir. Başarmak istediğiniz  her neyse 7/24 hiç farkında olmadan sizden bağımsız olarak size çalışan bir makine varmış gibi desteklenirsiniz.

Örnek verecek olursam ; Bir web sitem var ve hiç reklam almadan para kazana biliyorsam bu bir başarıdır. Şuan da Yapmış olduğu işten bir çok networker para kazanmak için ağlarken sizler sürekli kasanıza bakıp mutlu olur ve kendinizi kandırmak zorunda kalmazsınız.

 

3.Her Zaman Seçen Siz Olun

Karşınızdaki kişi sizi zaten artık biliyor ve paylaşımlarınızı sürekli takip ediyor. Ciddiyetinizle ilgili  bir sorunun olmadığını ortaya koyuyorsunuz. Yardım etmek veya yardım etmemek size kalmış bir konudur. Karşıdaki kişiye olan ihtiyacınız onun size olan ihtiyacından fazlasıyla düşük seviyededir. Çıkarcılık yoktur ve yararı olacağınızı düşünenler  sizden yardım almak ister. Bunun bedelini alacağınızı bildiği müddetçe de sıkıntıları birlikte elemiş olursunuz. Vermeden almaya çalışanlara da cevabınızı önceden vermiş olursunuz.

4.Çekici Olmak

Dünya’da artık insanların çoğu işini İnternet üzerinden yürütüyor. Amerika’da bu seviye %62  oranında artış göstermeye devam ediyor. Teknolojiyi kullanabilme yeteneğiniz ne kadar çoksa zamanı kullanmak veya kendinize zaman ayırmanız da o kadar fazlalaşıyor. İnsanlar artık çekiciliğini İnternet ortamında sağlarken işlerini geliştiriyorlar,hobilerini geliştiriyorlar ve kasalarını dolduruyorlar. Çekiciliğini güncel hayatta korurken, İnternet üzerinden de korunması gerektiğini kabul etmemiz gerekiyor.

5.Zaman ,Sağlık ve Varlık

Başlıktan da anlaşılacağı üzere hayatımızın olmazsa olmazı ; Zaman ,Sağlık ve Varlık. Eğer herhangi birisi hayatınızda eksikse zengin değilsinizdir. Varlığınızı koruya bilmek için Sağlığa ve zamana ihtiyacınız varken, Sağlığınızı korumak için Varlığa ve Zamana ihtiyacınız vardır. Sadece Zamanınız var ise hayatınızda olan bitenin hiç bir önemi kalmayacaktır.

 

Hayatınızı anlamlaştırmak, anılarınızı paylaşmak,İşinizi büyütmek veya yardımlaşmak için mutlaka bir  web sitesiyle başlamanızı tavsiye ederim.

 

Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim. Beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşmanız dileğiyle…

 

Sizin başarınıza.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
En İyi Ücretsiz 5 WordPress Eklenti 2016

Günümüzde artık İnternet sitelerinin %60'ı Wordpress alt yapısını kullanmakta ve Wordpress kullanıcılar Google aramalarında biraz daha yukarılara çıkmanın yollarını bulmaya...

Kapat