Anasayfa / Networker Teknikleri / MLM’de Kod çözücü olmak

MLM’de Kod çözücü olmak

bitiricigirişimcilik

Network Marketing işini inşa ederken fazlasıyla makale, kitap,blog okumalı  ve okumaya da devam etmelisiniz.

Bu sektördeki eksikleri ,sorunları analiz edip çöze bilmelisiniz. ;

Bu sektörde genelde akıl veren çoktur ama çözüm sunan çok azdır.

Bir çok networker şu anda bu hatayı yapıyor.  Akıl veriyor, çözüm sunmuyor. Çözüm sunduğunu sanmakla yetiniyor.

Dışarıdan sadece bakmakla yetinen (gerçeği görme eğiliminde bulunamayan)lar da  kafasına göre yazıp,çiziyorlar. Geçmişte  derme çatma oluşumların yaptıkları veya yanlış yol izleyen networker’ların davranışları,  MLM endüstrisinin tümüne mal ediliyor.

Peki! Networker’ların hataları neler?.

Şimdi gelelim yanlış olan Networker’lara…

Biz bizi eleştirip yapılan hataları düzeltmezsek, fırsat/iş sunduğunuz insanlar; dışarıya karşı farklı konuşmayı tercih edecekler. Çünkü insanlar duygusal bağ kurdukları kişilerden , desteklenerek düşünmeyi alışkanlık haline getirmişler. Geneli bunu negatif düşünceye yönelerek yapmaktadır. Şunu çok iyi bilmeyiz; İnsanlar sunum değil! Çözüm istiyorlar.

Bunu bir örnekle açıklayabilirim.;

3 boyutlu bir televizyonda 3 boyutlu bir yayını gözlüksüz izletemez siniz değil mi ? Siz gözlüğü takmışsınız ama karşınızda ki insan gözlüğü takmadığı için bulanık görüyor ve  bunu fark edemiyorsunuz. Karşınızdaki kişinin yerine kendinizi koyun.Görüntüyü bulanık görüyor!

Aday karşısında konum alıp  savunma psikolojisiyle ,görüntünün çok güzel olduğunu anlatmaya çalışmanız bir işe yaramayacak.

Peki. Sonuç ne oluyor ?

Gözlüğü takmayan yani bakan ama göremeyen kişi ; iç sesiyle, egosuyla baş başa kalıyor ve kaybediyor.

Kendisi kaybetse yine iyi. Çevresiyle paylaşarak kaçırmış olduğu fırsatı değerlendirememenin gururunu yaşıyor.

İşte acemi Networker’ın yaptığı psikolojik bir hata , fazlasıyla insanın kaybetmesine sebep oluyor.

 

Serbest seçilen işlerde insanlar bir konuya 20 dakikadan fazla odaklanamıyorlar. Ne yaparsanız yapın odaklanamayacaklar.

Sizin işiniz gerçek bir 3d film izletmekse, yani insanların hayatına güzel dokunuşlar yapmaksa, Onların gözlüğü takmalarını ve bunu sizden bağımsız olarak yapmalarını sağlamalısınız. Serbest seçim yapan bu insanların , sürekli gözlük takma zorunluluğu olmamalıdır. Yani sizin burada Decoder(Kod çözücü) görevini üstlenmeniz gerekiyor.

Daha önceden bu videoyu izlemiş miydiniz?

 

Umarım bu yazı faydalı olmuştur. Bu yazıya dair, olumlu veya olumsuz, yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. Ve, eğer beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın.

Bu arada, eğer Ağ Pazarlama işinizi internetten nasıl otopilotta, 7/24 sizden bağımsız inşa edebileceğinizi merak ediyorsanız bu link’e tıklayarak formu doldurun. Network Marketing (MLM) ÜCRETSİZ e-mail eğitim kursuma katılın. Kurs ücretsizdir. 50 gün sürer. Her gün bir tane email eğitim dersi gelecektir ve 50 gün sonra siz de network marketing işinizi internetten inşa ediyor durumda olacaksınız. Her türlü soru ve yardım için Whatsaap aracılığıyla 0530 086 55 55 numaralı telefonumdan ulaşabilirsiniz. Yurt dışında bulunanlar numaramın başına 0090 koymayı unutmayın…

 

Sizin başarınıza…

imza-Tugayuzumcu

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Network Marketing’de Organizasyon

Network Marketing (MLM) işinizde insanları numaralandırmanız gerekecek. nasıl mı ? Network Marketing işi kimlerle yapılır? İşimizi inşa ederken kimleri seçmeliyiz?...

Kapat