Anasayfa / Kişisel Gelişim / Negatif insanlardan uzak dur

Negatif insanlardan uzak dur

image

İşinizi inşa ederken yapmanız gereken en önemli konulardan bir tanesi ; “Negatif insanlardan uzak dur”
Negatif insanların odaklandığı sadece ve sadece bulunduğu konumlardır.Onlar sizlere hastalık gibi kötü frekans yayarlar ve sizinde etrafınıza kötü frekans yaymanızı sağlarlar.Negatif insanlar hayatlarını değiştirmeye ve yapabileceklerine inanmazlar. Hayattan ,çevresine karşı şikayetçi olan veya bulunduğunuz ortamda sizleri rahatsız eden,şikayetçi olmaya teşvik eden insanlardan bahsediyorum.Negatif insanlara bırakın bilgi vermeyi iş sunumu dahil yapmayın.Unutmayın ki onlar kazanmayı istemeyecekler.Onlar şikayetçi olup sizi rahatsız etmeyi seçecekler.Eğer ailenizdeki bireylerde bu durumla karşılaşıyorsanız farklı konulardan bahsedin ve işinizle ilgili bilgi vermeyin. Negatif insanlar siz konuşmaya başladığınızda tereddüt ederler.”Acaba” ve “ama”ları hiç bitmez.Negatif insanları memnun edemezsiniz ve onlar sizi tartışmaya çekmeye çalışırlar.Negatif insanların bahaneleri bitmez,söyledikleri sözler ; “yapamam,bana göre değil,zamanım yok,,yorgunum” derler.
Onlar savaşmayı,mücadele etmeyi,başarılı olmayı ve birlikte olmayı istemezler.

Öncelikle kendini seven,pozitif,arkadaşlığa dostluğa önem veren,eğitilebilir ve bilgi akışı sağlayabilir kişilerle birlikte yürüyün.
İşinizi bu insanlarla bilgi akışı sağlayarak büyütün.Pozitif insanların ikna edilmeye ihtiyacı yoktur.Eski teknikleri unutun!İnsanları paranızla etkilemeye çalışmak,gösteriş yapmak yerine ,duygusal bağ kurun.

 

Umarım bu paylaşım faydalı olmuştur.
Beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Mlm – Ben bir düşüneyim.

Sunum sonrası sözler ; Mantıklı ama....! , Ben bir düşüneyim.... ! İnsanlar kararlarını yetiştikleri ortama ,çevreye göre verirler. Etkilendikleri kişilere göre karar...

Kapat