Anasayfa / Güncel / Network Marketing Dolandırıcılığı

Network Marketing Dolandırıcılığı

banner2  Network Marketing Endüstrisi  bir gün de anlatılıp, karşı taraftan bir günde anlaması beklenilecek bir iş değildir ! Davet eden ,davet edilen veya anlatmaya çalışan kişi ,bu işi daha önceden yapmış değildir. Bu iş eğitim almanızı gerektirecek bir iştir.

  Yeni aday olacak kişiye 3-5 gün aralığında zaman tanımanız gerekecektir. Sunmuş olduğunuz fırsatı veya projeyi anlasa da anlatması zaman alacaktır. Bir çok kişi Network Marketing ile Saadet zincirlerini  birbirine benzetirler.  O kişiye şuanda çalışmış olduğu şirket yapılanmasını eline kağıt verip çizdirebilirsiniz. Eğer bu kişi okuyorsa , okul şemasını çizdirebilirsiniz , eğer bir din adamıysa ona bağlı olduğu sistemin şemasını çizdirebilirsiniz.Bu şemadan çıkan görsel sonuç piramit olacaktır. Network Marketing , piramit sistemi yani halk tabiriyle saadet zinciri değildir. Türkiye’de saadet zinciri ve saadet zincirlerine benzer piramit sistemlerine yasak getirilmiştir. 

 

  Google veya arama motorlarına ”network marketing dolandırıcılığı” , ”x firma dolandırıcılığı” yazdığınızda yada günlük hayatınızda kullandığınız telefon markası, selpak, oyuncak,bilgisayar vs. sonuna ”dolandırıcılık ” eklediğinizde, önünüze farklı sonuçlar çıkartması kaçınılmazdır.

Bu işi anlatmak istediğiniz kişiye anlatımı siz değil! Onun size anlatmasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin ;

Elindeki cep telefonundan ,evinde kullandığı Tv, Çamaşır makinası , Buzdolabı , yiyeceği, içeceği ,kullanmış olduğu ilaçlar, şuana kadar kullanmış olduğu bütün her ürününün üretici firması,hizmet sektörü dahil, distribütör ağlarını kurarlar. Bu kurmuş oldukları ağ yapısıyla zincir mağazalara, zincir marketlere ürün/hizmet dağıtırlar.  Bu ürünlerin satışını yapan kişi;  karşınıza satış danışmanı olarak çıkabilir, Teknisyen olarak çıkabilir, Doktor olarak çıkabilir, Avukat olarak çıkabilir,temizlikçi olarak çıkabilir, Devlet görevlileri olarak çıkabilir.

Network Marketing yapılanma şeması; Devlet yapılanma şemasının, Askeri yapılanma şemasının, bulunmuş olduğunuz şirket yapılanma şemasının, Sigortacılık yapılanma şemasının aynısıdır.

Sadece kazanç planı farklılık gösterecektir.

Network Marketing olmayan şirketlerde düzenli olarak yüksek performansla  sabit maaşlar alırken  , Network Marketing Endüstrisinde giderek artan cironuz kaçınılmazdır.

Örneğin ;   5-6 Aylık emeğinizin karşılığında geliriniz ;  şuanda kazanmış olduğunuz gelirinizi misliyle katlar duruma getirebilirsiniz.

Bunun için öncelikle yapmanız gereken şey doğru kaynaktan bilgi araştırmayı ‘’öğrenmek’’ ve paylaşabilmeyi öğrenmek olacaktır.

Öğrenmek kısmının altını çiziyorum çünkü  çevrenizde çok bilen ve ön yargılı  insanlarla karşılaşmanız an meselesi olacaktır. Bu işin en zor kısmı da bu noktada başlar. 

Paylaşmış olduğum linkten veya site üzerinden ; ”Ön yargı varsa görünen köy bile kılavuz ister” başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim. 

 

Sizin başarınıza…

imza-Tugayuzumcu

Leave your vote

-2 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 37.500000%

Downvotes: 5

Downvotes percentage: 62.500000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

2 Yorumlar

  1. Ben network marketing ile daha yeni tanistim. Bir kişiyle görüştüm. İsi begendim denebilir ancak dis cevremin görüşleri beni tereddüte düşürdü. Acaba bana yardımcı olabilir misiniz?

    • Size gelen kişilerin önemi yok.Bir şekilde sunum aldınız. Ürününde bir önemi yok. Ürünü satmak için network marketing yapmayacağınızı biliyorum. Network Marketing bir kültür ve yaşamanız gerekiyor. Bir şekilde adım atmanızı öneriyorum. Satın aldığınız şey ürün değil! Bunu unutmayın. Siz kendinize yatırım amaçlı bu işe giriyorsunuz. Bu iş 1 yıllık değil! 2 -3 Yıllık değil! Ömür boyu bir iş ve kafanızdan acabalarınızı kaldırıp kendinize güvenerek hareket edin. Çevre sürekli egonuzu yönelndirmeye çalışacaktır. Çevrenin etkisinde veya sunumun etkisinde kalmadan hareket edin. Öğrenmekten kaçmayın. Bilgiden kaçmayın. İlk adımı atın ve inançla başlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Zaman Kaldıracı ve Adaylama Gücü

Network marketing'e başlamak isteyen kişiler  ''Adaylama'' yapma yani kopyalamanın gücünü öğrenmesi gerekmektedir.Belirli bir kopya sayısına ulaştığınızda ''Zaman Kaldıracı'' oluşacaktır.

Kapat