Anasayfa / Güncel / Network Marketing ve Dijital Pazarlama’nın Püf Noktaları

Network Marketing ve Dijital Pazarlama’nın Püf Noktaları

Network Marketing işinizde pozitif veya negatif eğilimleriniz olabilir. En yüksek seviye de eğitim almış olabilirsiniz.Bu makalede asıl dikkat etmeniz gereken  çok önemli  bir noktaya değineceğim.İnternet üzerinden okumuş olduğunuz makaleleri aratmak için hangi sözleri kullandınız? Ve bu sözleri kullanırken karşınıza kimler çıktı?  Bu kişilerin yaptığı asıl şey gerçekten neydi ?  Network Marketing Eğitiminde anlatılan veya yaptırılmaya çalışılan asıl şey nedir ?

Kolay kopyalanabilir olmanız gerekiyordu değil mi?

Network marketing yanlışları

O zaman kendimizi kandırmaktan vaz geçelim. Çünkü eğer siz internet ortamında birisini kopyalarsanız google amca bunun önüne geçecektir.  Google kopyalama yapanları sevmez.Yazılar değişse de yukarıda ki kişi her kimse liste’nin başında kalmaya devam eder. O zaman burada doğru ve yanlış nedir? Bilmemiz gerekiyor. Bu engelin önlemini almak için ya farklı bir yöntem geliştirmeniz gerekecek yada google’a sağlam reklam parası yedirmeniz gerekecek ki ön sıralarda olabilesiniz. Veya şöyle söyleyebiliriz ; yazılarınıza bir şekilde ulaşılabilmesi gerekiyor.

Araştırmacı ruha sahipseniz bu yazıyı bir şekilde okuyacaksınız. Eğer dijital ortamda Marketing veya Network Marketing yapmak istiyorsanız öncelikle bunu hobi haline getirmenizi tavsiye ederim. Neden mi? Çünkü biz insanların ilgisini çeken Network Marketing veya pazarlama değil!

Network marketing başlangıç

Network Marketing’e Nereden Başlanmalı?

Kendinize bir liste yapın ve bu liste öncekilerden çok farklı olsun. Önceden isim listesi yapmış olabilir ve listenizdeki herkesi biçmiş olabilirsiniz. Çünkü Network Marketing sektöründe en büyük hata isim listesi yapıp arkadaşlarınıza sunum yapmak için kendinizi hazırlamaya çalışmaktır. O hazırlık süreçleri bir türlü geçmez ve bir türlü kimseyi davet etmeye gönlünüz el vermez. Yani anlayacağınız karmaşık bir psikolojiye girebilirsiniz. Eğer network marketing sektörüne yeni atıldıysanız bu psikolojik süreçleri mutlaka yaşayacaksınız.

Size liderlik ,öncülük yapmaya çalışanlar da sürekli sizden davet almanızı istiyorsa o zaman işlerin içinden çıkamaz hale gelirsiniz.

Konuyu fazla uzatmadan hazırlamanız gereken asıl liste ;

1. Nelerden hoşlanıyorsunuz? yazın.

2. İlginizi çeken konular neler ? Yazın.

3.Profesyonel olduğunuz bir dal var mı ? Yazın.

4.Üzerinde sıklıkla çalışabileceğiniz ve hakkında yorum veya detaylı anlatım yapabileceğiniz başlıklar neler olurdu? Yazın.

Yani aklınıza ne geliyorsa kısaca yazın ve bu yazdıklarınızın üzerinde kendinizi geliştirin.

Listenizi yapmanızı tavsiye ediyorum.Listenizi yaparak kendinize ait konular üzerinde önce amatör sonra da profesyonel olarak blog yazılar yazabilirsiniz. Bu sizi hem rahatlatacak hemde ilerleyen zamanlarda farklı insanlarla tanışmanızı sağlayacaktır.

Yazılarınızı yazarsınız ve altta göründüğü gibi rahatsız etmeyen bir reklam da oluşturabilirsiniz. Bu bir örnektir ve çoğaltıla bilinir.Ben pek fazla reklam verilmesi taraftarı değilim. Heleki ücretli olarak distribitör kaydı alıyorsanız hiç değilim.

Eğer işinizi sizden bağımsız olarak 7/24 internet üzerinden yürütmek istiyorsanız kayıt ücreti olmayan Futurenet‘i denemenizi tavsiye ederim.

Sizin başarınıza…

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
İnternet’ten Nasıl Para Kazanılır(WordPress)

Gelişen Teknoloji sayesinde bir çok uygulamaya anlık olarak ulaşabiliyoruz ve bunu yaparken daha fazla ziyaretçi çekmeye yeni takipçiler kazanmaya çalışıyoruz....

Kapat