Anasayfa / Genel / Nöromarketing nedir ve kasıl kullanılır?

Nöromarketing nedir ve kasıl kullanılır?

Nöromarketing müşteri davranışlarını Biyolojik,Psikolojik ve Nörolojik olarak inceleyen bilim dalıdır. Nöromarketing’in asıl amacı satış ve pazarlama stratejilerini belirlerken hedef kitlenin neye göre karar verdiğini,nasıl bir hissiyatla davrandığının asıl sebebini bulmak ve buna göre stratejiler belirlemesini sağlamaktır.Zihne yönelik çalışmalarda bulunarak ,takım oyunculuğu,yaratıcı düşünme,daha verimli çalışma,organizasyon yapma ve insan kaynaklarına dahil destek olmayı amaçlar.

neromarketing

Nöromarketing’in arkasındaki mantık , insanın bilinçli kararlar vermediğini , seçim yaparken çevresindeki modellerin çoğunluğunu temel almadığını kanıtlar.Bir çok kısayol teknikleri kullanılarak İnsan duygularıyla bağ  kurulup daha fazla ürün ve hizmetleri satın aldırmak için istekli beyinler oluşturulabilmesini sağlar.

Nöromarketing Pazar Araştırması

Geleneksel araştırma yöntemleriyle %100 doğru sonuçlar alabilmek mümkün değildir. İnsanlara kendi düşünceleri sorulduğunda kendilerini farklı ifade etmeye yönelirler,beyinlerini ve tercihlerini farklı gösterme eğiliminde bulunurlar.İnsanlar gerçekten ne düşündüklerini söylemezler. Sonuçlar sadece insanların sözel ifadelerine dayanıldığı için doğru sonuçlar alınamaz. Neromarketing kullanmış olduğu beyin ölçüm cihazlarıyla verilen bütün tepkileri ölçerek doğru bir sonuç alınmasını sağlar.  Duygularımız karar verme konusunda önemli rol taşır ve Nöromarketing bu sayede profesyonel gözlem yaparak  iyileştirmeler gerçekleştirir.Günümüzde Nöromarketing çatısı altında şirketlerin büyük çoğunluğu pazar araştırması alanında faaliyet göstermektedir.

imza-Tugayuzumcu

 

Leave your vote

-1 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Sıradaki diyen siz değilseniz (M.L.M)

Sıradaki diyen siz değilseniz her gün kaybetmek için enerji tüketirsiniz. Bu enerji kaybı insanların üzerine eğiliminizden kaynaklanır. Karşınızdakilere ne kadar...

Kapat