Anasayfa / Güncel / Öğrendiklerini Hayata Geçir

Öğrendiklerini Hayata Geçir

hurriyet-ozgurluk

Network Marketing işimi kurmadan önce bilgi sahibi olmam gerekiyordu ve bilgiyi almaya başlamıştım.Bir taraftan bilgi alıyor diğer taraftan sektörün takibini yapıyordum.Network marketing’te  lider çok önemliydi ve eğitim çok önemliydi.Fazlasıyla kişinin pasif kazançlarını gördükçe kafamda sorular patlıyordu. Fakat kendime en doğru soruyu sormam gerekiyordu.Öyle bir soru sorayım ki bütün sorulara cevap olabileyim.İşini büyütmek isteyen,bu sektörde eski tekniklerle zamanını harcayan,zamanını harcarken kazanamayıp üstüne cebinden yiyen ve bu işi öğrenmek isteyenlere çözüm olmam gerekiyordu.

Network Marketing işine başlarken sorduğum genel sorular şunlardı ; Ne öğrenecektim ? Hayatına değer katmasını istediğim kişiye ne öğretecektim ? Zaman kaldıracı neydi ? Böyle bir dünyada zengin olan kişi gerçekten zengin olmamı istermiydi ? Sadece bu sorular yetmiyordu ve daha derine inmek gerekiyordu.

Önceden bildiğim tek şey yatağımdan kalkıp rutin bir şekilde işe gitmek , üniformamı giydikten sonra, kapıyı açmadan önce sahnede gülümseyeceğimi bildiren o gülücüklü yazıyı okuyup sahaya çıkmaktı. Satış danışmanıyım sonuçta ve ürünleri satarak para kazandığımı biliyordum. Ay sonu yaklaştığında paramı alacağımı bilmek beni mutlu etmiyordu. Çünkü öyle bir düzen kurulmuş ki sistem sizi köleleştirmekten vazgeçmiyor ve yöneticilerime  baktığımda daha fazla iş yükünü üstlendiklerini görüyordum.Yöneticilerim kendilerine zaman ayıramıyordu ve haliyle ailelerine de gerekli  zamanı ayıramıyorlardı.Çalıştığım bir çok ortam oldu ve çoğu ” ben niye yönetici olayım ki , böyle rahatım” diyordu.

Gerçekten rahat mıydı? Yoksa kendini mi kandırıyordu ?

Bir hatamızda işten çıkartılma söz konusu varken işimiz ne kadar garantiydi?

Geleceğimiz ne kadar garanti ?

Bizi yönetenler bizi didik,didik etmişler ve bizi çok iyi biliyorlar. Öyle biliyorlar ki korkularımızı kullanıp bizimle dalga geçiyorlar ve bizi korkularımız sayesinde yönetiyorlar. Onlar biliyorlar bankalara borcunuz olduğunu.Onlar biliyorlar ailemize ekmek götürmemiz gerektiğini. Onlar biliyorlar yettiremediğimizi ve buna rağmen şükür ettiğimizi.

Eğer kendinize çözüm olamıyorsanız kimse size çözüm olmuyor ve bunu onlar çok iyi kullanıyorlar.Bunun için! ,bunun için ayakta dimdik durmamız gerekiyor. Bunun için insanlara yardım etmemiz gerekiyor ve öğrendiklerimizi hayata geçirmemiz gerekiyor.

Eğer biz inançla ve direnişle çıktığımız bu yolda öğrendiklerimizi hayata geçirmezsek onlar hep yönetici, sizler ise bu durumdan şikayet edip köle olmaya, devam edeceksiniz.

 

imza-Tugayuzumcu

tugay üzümcü

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Egonuza Teslim Olmayın

 Hayatımızın her alanında ,her saniyesinde yüz yüze geldiğimiz ve bazen onunla savaş versekte çoğu zaman yenik düştüğümüz egodan bahsedeceğim.Çalışacağınız kişilere...

Kapat