Anasayfa / Güncel / Ön yargı varsa görünen köy bile kılavuz ister

Ön yargı varsa görünen köy bile kılavuz ister

balık-300x228

 

     Hayatım boyunca  Ağ pazarlamayla ilgili bir çok proje dinleme fırsatım oldu. Bu projelerin haricinde , insanların birbirlerine dallandırıp budaklandırdıkları, ön yargı karması söylemlerini de beynime işlemiş oldum.

Şu anda o  insanların , pardon ! ‘’ön yargılı insanlar’’ın  koruma iç güdüleriyle hareket ettiğini anladım ve şimdi sıra sizde. Onları bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anlayacaksınız.

Ön yargının işinizi kurmadan önce önemini anlayacaksınız. Neden kazanmanız gerektiğini anlayacak,neden kazanması gerektiğini anlatacaksınız.

Hemen şöyle bir istatistiklere bakalım ;

Daha önceden hiç Güç Yasası olan  Pareto İlkesi’ni duymuş muydunuz ?

Pareto ilkesi (80-20 kuralıönemli azın yasası ve etken seyrekliliği ilkesi olarak da bilinir) der ki; çoğu olay için, etkilerin kabaca % 80’i etkenlerin % 20’sinden kaynaklanır. Bunu hiç duymamış olmanız veya bilseniz de aklınıza getirmemiş olmanız bu gerçeği değiştiremeyecek. Ne kadar ön yargılı olunsa da,  Dünya’da %80’lik zenginliğin %20’lik nüfusa ait olduğu yok sayılamayacak. Ön yargılı olan %80’lik nüfusa ; ‘%20’yi bile kazanamıyorsun’’  diyorsunuz değil mi ?

Siz o % 80’lik kesimin içindeki sevdiklerinize yardım etmeye çalışırken , gördüğünüz köyün güzelliklerinden anlatmaya çabalarken , yaşamış olduğu hayattan, çevresinden etkilenen ve bulunduğu ortama alıştırılmış, ‘’ sen bundan fazlasını yapamazsın’’ veya ‘’bu kadarcık kazanmalısın ‘’ diyen bir sistemden kurtarmaya çalışırken insanların sana korkuyla, tedirginlikle bakması ne garip değil mi ?

Şunu unutma ; Kuralları değiştirmelisin! Senin gördüğün şeyi , gördüğün gibi anlatıyorsa ve seni buna ikna edebiliyorsa onunla yürümelisin…

Kendini öğrenmeye adadığında, bilgiyi anlaşılır dilden kılavuzluk etmeye başladığından kazanacaksın… Senin işin ; Göremedikleri muhteşem köye danışmanlık yapmak olacak…

Umarım faydalı olmuştur.  Bu yazıyla ilgili olumlu veya olumsuz yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. Eğer beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

imza-Tugayuzumcu

Leave your vote

-1 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
İnternet Üzerinden Online Network Marketing

Network Marketing’in  temeli satın alma ve satış yapmaya dayanır. Peki dünya üzerindeki  insanların ağ oluşturmak için, İnternetten daha iyi bir...

Kapat