Anasayfa / Dijital Pazarlama / Pasif Gelir İmparatorluğu Kurmak İçin 5 Araç

Pasif Gelir İmparatorluğu Kurmak İçin 5 Araç

Pasif gelir

Pasif Gelir; Küçük çabayla ek gelir elde etmek ve bu gelirin döngüsünü sağlamak zenginliğin yoludur. Yeterince pasif gelire sahip olanlar ,çok zengin olma şansına sahip olurlar. Ama bu o kadar kolay değildir.Çünkü %100 Pasif gelir diye birşey yoktur.

Pasif gelir elde etme seviyesine ulaşabilmek için peşin olarak zaman yatırımı yapmanız gerekir.Bu inşa’nın oluşumu sırasında siz normal yaşantınıza devam edebiliyor olmalısınız.

Bunu otomatikleştirmek için doğru araçları ve stratejileri kullandığınızdan emin olmanız gerekecek. Bu konuda belirtilen 5 Araç, sizin zenginlik döngünüzün inşası için tavsiye niteliğindedir.

1.Sistem Düzeni

Bir işin üzerinde çalışıyorsanız mutlaka ama mutlaka bir sistem olması gereklidir.Teknolojinin doğru kullanımı,ekip,pazar ve zaman yönetimi gereklidir.

Yani pasif gelir jenaratörünün doğru çalışması, zaman yatırımını en üst seviyeye çıkartarak baş ağrısını en aza indirmeyi sağlamanın yolu iyi bir organizasyonla gerçekleşir.

İş birliği platformlarına üye olmak, halka açık olan konuşmaları dinlemek, internette yayınlanan videoları saklamak işinizin gelişmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca Görev yönetimi araçları (Trello)gibi sistemleri kullanmanız işinizde avantaj sağlar.

Bu sistemle işinizle entegreli olarak çalışırsınız.Yani dolaylı olarak zaman kaldıracı uygulamış olursunuz.

 

2. Sanal Asistan Kiralamak

Yardımcı ihtiyacınızı giderebilmek için kurumsal bir yönetime sahip olmak zorunda değilsiniz.

Dosyalama yapmak,e-posta göndermek,para tahsilatı,stok tutmak ve pilan sunmak sizin fazlasıyla zamanınızı alabilir. Ne gereğinden fazla zaman harcamak,ne gereğinden fazla para harcayıp bir yardımcı çalışanla uğraşmak istemiyorsanız Sanal Asistan tutabilirsiniz.

Sanal Asistanlar ; Fiziksel varlığınız gerekmeden sizin adınıza zamanlanmış mail gönderebilir,Genel proje sunumu ve yönetimi gerçekleştirebilir. Sanal Asistanlar müşteri zenginleştirmesi ve önemli iş üzerine eğitilmiş olabilir: Ve idari çalışmaların ötesinde görevleri yapması da mümkünüdür. Yani kısacası senin yararına olabilecek yetenkleri öğrenmene değer.

 

3. Eşya Kirallamak

Pasif gelir elde etmek içi sürekli zaman yatırımı yapmanız gerekmez. Popüler olan eşya kiralama sitelerinden, işinize yaramayan,kenarda ve köşede bırakmış olduğunuz eşyaları kiralaya bilirsiniz. Bisiklet,Wi-fi Ağları ,fotoğraf makinası olabilir. Ev eşyalarınızı kiralayabileceğiniz popüler sitelerden de faydalanabilirsiniz.

Pasif gelir oluşturmak için bir çok fırsat var ve değerlendirmeniz için sizi bekliyor.

4. Medya Pazarlama -B2B

Futurenet , bu konuda sizin işinize fazlasıyla yarayacaktır.  Sosyal Medya’nın gücünü her geçen gün fazlasıyla iyi kullanan bir platform diyebilirim. Ücretsiz kayıt avantajının olması ve denedikten sonra 10 dolar’dan başlayıp… ,25,50,250,500 ve 1000 dolar seviyesine kadar yatırım yapabileceğiniz bir araç. İçerde oluşturacağınız landingpage’ler ,pazarlama eğitimleri,özel tasarımlar,barındırma ve Cloud(bulut) hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kazandığınız paranızı banka hesabınıza veya payment sistemlerine aktarabilme seçenekleride sunuyor. Futurenet ‘te her yaptığınız hareketten para kazanabilir ve ayrıca ek hizmet seçenekleriyle Özel Asistan’da kiralayabilirsiniz.

Önümüzdeki 10 yıllık bir sosyal medya pazarını düşündüğünüzde yapıcak olduğunuz yatırımın karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz Futurenet’e en az  10$’lık yatırımla başlamanızı tavsiye ederim.

Ücretsiz üye olduktan sonra 10$ seviyesine kısa bir sürede ulaşmanız’da mümkün.

5.Gayrimenkul Yatırım

Eğer sorunsuz bir pasif gelir kaynağı arıyorsanız Gayrimenkul sizin için ciddi bir araçtır. Farklı firmaların internet üzerinden gerçekleştirdiği halka açık olarak online borç ve sermaye yatırımı yapabileceğiniz sistemler mevcut.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için en az 50.000$ -100.000$ seviyesinde işlem yapmanız gerekiyor. Genelde emektar yatırımcıların değerlendirdiği pasif gelir seçeneği de diyebiliriz.

 

Pasif gelir oluşturmak için bildiğiniz farklı araçlar var mı? Aşağıdaki yorum kısmından bildirin.

 

 

 

Leave your vote

-6 points
Upvote Downvote

Total votes: 16

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 31.250000%

Downvotes: 11

Downvotes percentage: 68.750000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Uygulanması Gereken En Etkili 3 Seo Strateji

İşinizi internet üzerinden büyütmek için ; Anahtar kelime araştırması yapmak, farklı sitelerden bağlantı alarak

Kapat