Anasayfa / Güncel / Serbest Karlılığı Artıracak 7 İpucu

Serbest Karlılığı Artıracak 7 İpucu

Serbest iş, bugün dünyada en çok aranan işletmelerden biridir. Global İş Anketlerine göre 2012 yılında ankete katılan dünyanın 1.500 işyerindeki işgücünün ortalama% 54’ünün 2017’de çevrimiçi olacağını ve Intuit’in yaptığı bir araştırmaya göre serbest çalışanların% 40 oranında işgücünün 2020’de artış gösterebileceğini ortaya koyduğunu öğrendi.

Serbest çalışan işletmelerin benzersiz özelliği, faliyet başlatmak için  çok az veya hiç sermayeye ihtiyaç duymadan yapabiliyor olmasıdır. Şirketlerin Çoğu kazanç sağlayan serbest web siteleri ve bunlardan bir tanesine serbestçe kaydolabiliyorlar ve fazlasıyla miktarda para kazanmaya başlayabiliyorlar.

Hemen hemen becerisi olan her serbest girişimci ise iş dünyasında aranıp bulunabilir hale gelmiş durumda. Birkaçından bahsetmek gerekirse, yazma, düzenleme, web geliştirme, web programlama, pazarlama becerileri, düzeltme, araştırma ve web tasarımı gibi işlerin yapılmasında görev alacak kişilere gün geçtikçe yüksek talep artışı olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca, internet;  güçlü cihazlarınız olduğu sürece, herhangi bir yerden mobil üzerinden işinizi yürütmenize olanak sağlıyor.

Ancak, en büyük soru şudur;

2017’de Serbest Çalışma Karlılık oranını nasıl artırabilirim?

1. Serbest iş merkezi kurun

İnsanlar, serbest girişimciliği yalnızca küçük bir gelir sağlayacak hobi ya da gündelik iş olarak görürler. Evde kalmak için ve sadece evden kazanç sağlamak için çalışan kişiler evin rahatlığına kapılıp dikkat dağanıklığı yüzünden çoğu sınıfta kalır.

Dikkat dağılma çeşitli şekillerde gelir; Televizyon izlemek,görülen objelerden akla gelen değişik düşünceler, dışarıya çıkma isteği,oyun oynamak,mutfakta sürekli zamansız atıştırmalar yapmak gibi.

Serbest işyeri ofisi kurmak, ciddiyetin ve yukarıda bahsedilen dikkat dağılmalarının bir telafisinin işaretidir. Bununla birlikte, gerçekten evde bir ofis kurabilir ve kendi serbest işinizden en iyi sonucu alabilmek için standart iş ahlakına uyabilirsiniz.

2. Ek çalışma süresi koyun

Serbest dolaşım sihirli değildir! Tam aiksine az vakit geçirdiğiniz ve çok fazla kazanç elde etmenizi bekleyen bir ağ pazarlama işidir.Bu işten fayda ve kazanç elde etmek için vakit yatırımı yapmalısınız. Müşterilerinize iş sunumları gerçekleştirme kapasiteniz konusunda inandırıcı davranmak zaman alır ve işi kendiniz yapmanız da zaman kaybıdır.

Halihazırda müşterileriniz  serbest girişimci olmaya aday olmak için yoğunlaşırlar. Serbest girişimcilerin çalışmaları ise zamanı daha iyi yönetmek, itibarı güçlendirmek ve iyileştirmek için olacaktır. Kısacası, 2017’de serbest girişimcilikten  servet kazanmak için serbest çalışmaya büyük zaman ayırmak gerekir.

3. Kendinize ait bir web siteniz olsun

Odaklanmış ve serbest girişimciliğe kendini adamış kişiler sosyal medya hesaplarını kullanmakla yetinmemelidir. Yazmış olduğunuz yazılar, yapmış olduğunuz paylaşımlardan sürekli kazanç sağlamasına imkan verdiğiniz reklam veren şirketlere ve bağlı olduğunuz medya kuruluşlarına kazanç sağlatırken size düşen pay malesef sıfırdır. Bir çok organizasyon habersizce internette davranış sergileyen insanlar üzerinden para kazanıyor.

Dolayısıyla bu sistemin parçası olmak yerine kendi web sitenizde, kendi organizasyonunuzu ve Bacoffice’inizi oluşturmanız size faydalı ve kazançlı olacaktır.

4. Çok görevli bir aygıta sahip olun

Tıpkı bir asker gibi nereye giderseniz gidin silahınızı bir evcil hayvan gibi taşımanız gerekiyor. Serbest girişimciler, işyerindeki dakikalık olaylara uyum sağlamak ve araçlarla bağlı oldukları organizasyonu güçlendirmek için aygıtlarını yanlarında taşırlar. Bu aygıtların en önemlileri büyük veya mini dizüstü bilgisayarlar, palmtop, sekmeler ve telefonlardır.

Serbest çalışan ve bir Networker olarak Samsung Note4 benim en büyük arkadaşım, çünkü benim dizüstü bilgisayarımın yanımda olmadığı zamanlarda her yerden çalışmamı sağlıyor. Geliştirilmiş pil ömrü, depolama kapasitesi, internet ve indirme hızlarını önemli derecede geliştiren daha hızlı modemler sayesinde serbest girişimci biri için bundan daha iyisi olamazdı.Pilimin yetmediği yerde taşınabilir şarj cihazımı kullanıyorum.

 

5. İtibarınızı artırmak için son başvuru tarihlerini öğrenin.

Geçmiş ve son iş başarılarınız hakkında iyi bir isim veya belki de iyi bir inceleme, serbest kariyeriniz için büyük bir destektir. Bu size kendinize daha fazla iş ödevi vermenizi sağlayacatır veya memnun temsilcileriniz sizi diğer potansiyel temsilcilere önerecektir.

Ay sonunda  temsilcilerinizin üssü aniden hayal gücünüzün ötesinde büyür. Ve bu gerçekleştiğinde, iş yükünüz banka hesabınızda nakit paranın yanı sıra artar.

6. Hizmetlerinizi tanıtmak için sosyal medya kullanın

Sosyal medya, serbest çalışanların becerilerini ve hizmetlerini sergilemek için gerçek bir platform haline geldi. Facebook, Link In ve Instagram, FutureNet gibi sosyal medya platformları sayesinde muhtemel kişi veya kuruluş olan milyarlarca sosyal ağ kullanıcısına yeteneklerinizi ve hizmetlerinizi gösterebilir.

Bunu başarmak için, profiliniz de yeteneklerinizi veya hizmetlerinizi sergileyin. Profilinizde kimin yanına gideceğini asla söyleyemezsiniz ve yaptığınız şeyleri tanımaya karar verirsiniz.

7.Çalkantılı vakitler için şimdi planlayın.

‘Birisi ücretli istihdam üzerine odaklanarak zenginlik kazanmaz ve biri bir sepete bir yumurta koyarak zengin olunmaz’. Bu, üç yıl önce izlediğim bir gençlik güçlendirme programında bir konuşmacıdan aldığım tavsiyelerden biriydi.Zamanında onun iddialarına itiraz ettim, ama şimdi, onunla aynı fikirdeyim.

Çağdaş iş dünyamız çeşitlendirmeye ihtiyaç duyuyor. LearCapital’ın tavsiyeleri gibi ‘Altın sahibi olmak, dolar düşerken değerini koruyarak satın alma gücünü koruyabilir. Bu fırtınalı zamanlarda barış için portföyünüze altın ekleyin ‘.

Geleceği kalben bir serbest çalışan, ekonomisinin altın gibi alacağı çeşitli sektörlere sahiptir. Tarım, madencilik, petrol ve doğalgaz, denizcilik, inşaat, ulaşım, spor gibi kilit sektörlere yatırım yapmak Bu, zor kazanılan gelirinizden en iyi şekilde yararlanmanın en emin yoludur.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Girişimcilik adına adım atmak istiyor ve yatırımlarınızı değerlendirmek için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İyi şanslar!

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Medya’da 7 Adımda Çekim Yasası Uygulama

Sosyal Medya ve İnternet ortamında eğer siz bir X kuşağını temsil ediyorsanız , duygusal davranış sergilemeniz ve uzun yıllar aynı...

Kapat