Anasayfa / Genel / Telefonda davet almak -MLM

Telefonda davet almak -MLM

0a6b740Networker’ların çektiği sıkıntılardan biri de telefonla davet alma aşamasıdır.Networker’lar, yeni adayı işe başlatırken kişi listesinden arkadaşlarını,yakınlarını ve hatta yakınları haricinde sadece selamlaştığı insanları bile telefonla samimi şekilde davet etmelerini isterler.

Uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşınızla, iş için bir anda telefonla samimi şekilde konuşmaya çalışmanız karşıdaki kişide olumsuz etkiler bırakacaktır. Görüşme esnasında heyecanla anlatılan ticaret, karşınızdaki kişide panik oluşturacak, kafasında soru işaretleri bırakacak ve güven tuğlalarını yıkacaktır.Bu tür yaklaşımınız karşılığında adayınız korunma iç güdüsüyle hareket edecektir.Karşı tarafın korkuyla verdiği tepkiye karşılık sesiniz titremeye başlayacak,tedirgin davranışlarınız sesinize yansıyacak, karşınızdaki kişi kötü bir durum veya terslik olduğunu düşünecektir.

Bunun olmasında ki sebep daha önceden uyarılmanızdır.

 

”İşi sakına telefonda anlatma”

İş dünyasında projelerin telefonda anlatıldığını görmediniz değil mi ?

İş dünyasında finans üzerine sunulacak projelerin temas kurmadan anlatıldığını görmediniz değil mi ?

En basit bir iş başvurunuzda detayları telefondan istediğiniz de o işi %90 kaybedeceğinizi  biliyormuydunuz ?

Çevrenizde bu zamana kadar network marketing yapanların çoğu bu şekilde yaptığı için ve planı anlatma aşamasında bitirdiği için,  kazanması gereken yeni adayların da kaybetmesine sebep oldular.

Bu işin anlatılabilmesi için düzenli iletişim gerçekleştirilmesi gerektiğini bilmelisiniz.Bu iletişimi sağlamadan önce aday’ın eğitilebilir olmasına dikkat etmelisiniz.Telefonda iş açıklaması bekleyen kişiye hiçbir şey anlatamazsınız.Anlatamam dediğinizde tekrar belirtiyorum ; Güven bağı ortadan kalkıyor. Kişiyi telefonla davet etmek yerine beklenmeyeni yapın.

 

Adayınız veya adaylar seçimleri kendileri yapabilmeli

Öyle olmalı ki ; kendini hazır hissetmeli

Kendi kaydını gönül rahatlığıyla kendisi yapabilmeli

 

E-kamp’da alacağınız bilgiler bunun yapılabilir olduğunu sizlere gösterecektir. E-Kamp üyeliği için formu doldurup bilgileri almaya başlayabilir ve sadece 3 günde genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

MLM KURS

 

imza-Tugayuzumcu

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Alfa İnsan Olmak (M.L.M)

Networker'ların başlıca yaptığı hatalardan bir tanesi de; bu işi herkes yapabilir düşüncesiyle hareket etmeleridir.En büyük sorun adaya daha işi tam anlamıyla...

Kapat