Anasayfa / Güncel / Uygulanması Gereken En Etkili 3 Seo Strateji

Uygulanması Gereken En Etkili 3 Seo Strateji

Seo-stratejisi

İşinizi internet üzerinden büyütmek için ; Anahtar kelime araştırması yapmak, farklı sitelerden bağlantı alarak ağ kurmak Seo stratejisinde unutulmaz oluyor.

Bu stratejilerin aksine genel olarak bilinen stratejilerle ilişkisi olmayan teknikler uygulanabilinir.Bu teknikler hızlı bir şekilde üst sıralara yükselmenizi mümkün kılacaktır.

Aşağıda belirtecek olduğum bu üç stratejiyle ; temel anahtar kelime araştırması ve ön sayfa optimizasyonunun ötesinde web sitenize  yüksek oranda ziyaretçi çekme konusunda iyi sonuçlar elde edebileceksiniz.

Bu yöntemler sizin hem daha az çaba sarf etmenizi hemde zamandan tasarruf ederek ziyaretçi hedefinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.

Seo-optimizasyonu

1. Kullanıcı Rızasına Göre İçerik

Kurmuş olduğunuz organizasyonda her ne kadar  Seo çalışmaları yapsanızda  içerik pazarlama konusundaki çabalarınız sabote edilebilinir.Bu durumla karşılaşmamak için kullanıcının amacıyla eşleşen içerikler üretilmesi gerekir. Her ne kadar anahtar sözcüğünüz olsada arama yapanların farklı niyeti olabileceğini unutmayın.

Aramaların üç temel ana türü vardır ;

  • Bilgilendirme : İnsanların genel olarak arama biçimidir. “Örnek verecek olursak ; Pilav nasıl yapılır?”
  • İşlem : Ürün araması yaparken kullandıkları terimlerdir. “Örnek ; Satışa yeni sunulan veya sunulacak olan telefon modeli)”
  • Seyir gerçekleştirmek :  internet kullanıcılarının direk bir markayı hedef alarak aratması. “Örnek : (Türk Telekom)”

Bu üç arama kriterine dikkat edilmediğinde yapılan bütün optimizasyon çabları boşuna olacaktır.Örneğin sürekli bilgilendirme yönüne eğilen bir e-ticaret sitesi için zaman ve para kaybı olabilir.

Peki bunu nasıl önleriz?

Hedefe ulaşmak için arama kriterleri yeniden düzenlenmelidir. Hangi ifadelere yer verilmesi gerektiği ve hangi anahtar kelimelerin nasıl kullanıldığı konusunda tekrar değerlendirilmesi gerekir. Bunun için profesyonel bir danışmandan yardım alabilir veya üst düzey yetkili sitelere başvuru yapabilirsiniz.

2. Ağ (Network)

SEO ile ilgili görevlerin çoğununun izolasyonu yapılabilir, çünkü kendinize ait olan eklenti kısmı veya yönetim paneli de denebilir( Başlangıç seviyesi SEO) kolaydır. Ama ağ – özellikle çevrimiçi ağ – karşılıklı yararlı ilişkiler ve fırsatların oluşturulması için yapılan ise kesinlikle çok kritiktir.

SEO için bir dizi ağ yolu var ama asıl bilinmesi gereken en önemli üç noktaya dikkat edilmeli.

  • Bloglama İlişkileri kurmak;  Blog sitelerin sahipleriyle ilişkiler kurun böylelikle siteden siteye bağlantı kurulmasıyla ziyaretçi çekme olanağınız yükselir. Sizinle çalışmak isteyen sitelerin fazlalaştığını görebilirsiniz.
  • Etkileşimle Bağlama ; Online markanızı inşa etmek için hiç irtibatınız olmayabilir.Sürekli içerik üretenlerin arasından etkileşimler yaparak sıyrılabilirsiniz.Örnek ; Teşvik alma gibi.(Not:Bununla ilgili ilerleyen zamanlarda detaylı anlatımlar yapılacaktır.)
  • Dış bağlantıyla Etkileşim arttırma;Sosyal ağın potansiyeli unutulmamalıdır. Direk paylaşımlardan ziyade twitter’da rt ettirmek, ” bu içerik çok hoşuma gitti” gb paylaşımlar yaptırtmak büyüme potansiyelinizi güçlendirecektir.

3.Kullanıcı Deneyimli Optimizasyon

İyi bir kullanıcı deneyimiyle,ziyaretçilerinizin kolaylıkla bulmasını sağlamak için nelere ve hangi konulara daha fazla odaklanmanız gerektiğiyle ilgili bilgi toplayabilirsiniz.Bu ikinci derece bir unsur olsada kullanıcı deneyimi sağlamak etkili bir yöntemdir.Sizi aşağıya çeken unsurları bulup yükselmeyle ilgili neler yapılabileceği konusunda çözümler üretilebilir.Bu sayede ziyaretçileri olumlu yönlerle etkileyebilirsiniz.

İçerik yönlendirme butonlarının düzeltilmesi ,Responsive tasarımla ziyaretçiyi görsel veya videolarla yönlendirmelerle akılda kalıcı olurken ziyaretçi tekrarı oluşturulur. Bu hem güvenlidir hemde arama motorlarımda süreklilik getirir.

Bu üç strateji Seo optimizasyonunun önemli bir parçasıdır.Bunlardan her hangi birini yapmak işinizi kolaylaştıracak , sıralamada yükselişe geçirecek ve soñucunda etkili bir dönüşüm elde etmenizi garantileyecektir.

 

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Tugay Üzümcü

IT specialist,Digital Marketing Consultant, Web Design Expert,M.L.M Trainers

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook B2B Pazarlama İçin Geç Kalınmamalı

Facebook Business-to-Business (B2B) pazarlaması yeni değil, ancak kullanımı işletmeler arasında daha yeni yeni yaygın hale gelmeye başladı.

Kapat